עבודה עם מלגזות

 

חייגו עכשיו למספר 072-3217467 ומנוף סל כולל מפעיל בדרך אליכם!

 
מלגזות הינן כלי רכב ועבודה בעל יתרונות משמעותיים וחשובים, ההופכים אותן לשכיחים מאוד בענפי התעשייה והמסחר. אולם בטרם השימוש בהן, כדאי להבין גם את המורכבות והזהירות הדרושות בהפעלתן.

על אף ממדיהן הצנועים יחסית, מלגזות הן רכבי משא לכל דבר. זאת בזכות יכולתן המרשימה לשאת משא בעל משקל כבד על זרועותיהן הקדמיות, כאשר סוללת עופרת או משקולת ברזל מותקנות בחלקן האחורי ומהוות קונטרה לכובד המשא. מראהו של ציוד מכני הנדסי זה אינו מסגיר את יכולותיו – זרועותיהן של המלגזות נראות לכאורה דקות ולא חזקות מספיק לשאת בעומסים כה גדולים, אולם כוחן רב מהנדמה לעין.

למעשה, כוחן האמיתי של מלגזות הוא בשילוב בין יכולת הנשיאה המוגברת לבין הגודל שלהן, שכן ממנו נובעים יתרונות חשובים לא פחות: יכולת תמרון ונגישות רבה בשל יכולת לעבור במקומות צרים ביחס לרכבי משא חלופיים.

דגמי מלגזות ייחודיים מספקים יתרונות נוספים, כמו גם התאמה מדויקת יותר לעבודות מסוימות. בין הדגמים הללו ניתן להזכיר את המלגזות הטלסקופיות, המשלבות במבנה שלהן יכולות של מיני-מנוף, וכן מלגזות צידיות, המשמשות לצרכים ייחודיים כמו נגישות להרמת רכב חונה בצד המדרכה.
 

בטיחות בעבודה עם מלגזות

 
החל משנת 2006 עליהם להיות בעלי רישיון נהיגה להפעלת מלגזה - סעיף הנרשם ברישיון הנהיגה הרגיל לאחר השלמת קורס מלגזה מיוחד, המתמקד במורכבות הפעלת כלי משא אלו. בנוסף, על הנהגים לעבור קורסי רענון בנושא בטיחות בעבודה עם מלגזות אחת לפרק זמן הקבוע בחוק.
 
ש.ש שרותי מנוף הובלה ומסחר מתמחים בביצוע עבודות עם מלגזות תוך תשומת לב, רגישות והבנה ליכולותיו ולמגבלותיו של כלי רכב זה.הניסיון שלנו הוא שעושה את ההבדל בביצוע הבטיחותי והיעיל של כל עבודה עם מלגזה, כמו גם בעבודות המנוף שאנו מספקים.